top of page

7 HAZİRAN DÜNYA GIDA GÜVENLİĞİ GÜNÜ


Sağlıklı ve güvenli gıdaya erişim hepimizin hakkı.


7 Haziran Dünya Gıda Güvenliği Günü, gıdaların güvenli ve sağlıklı olmasının önemini vurgulamak amacıyla kutlanan önemli bir gündür. Gıda güvenliği, üretimden hasada, işlemeye, depolamaya, dağıtıma, hazırlama ve tüketime kadar gıda zincirinin her aşamasında gıdanın güvenli kalmasını sağlamada kritik bir role sahiptir.


Yeterli miktarda güvenli gıdaya erişim, yaşamı sürdürmenin ve sağlığı geliştirmenin anahtarıdır. Gıda kaynaklı hastalıklar genellikle doğası gereği bulaşıcı veya toksiktir ve genellikle gözle görülemeyen bakteriler, virüsler, parazitler veya kontamine yiyecek veya su yoluyla vücuda giren kimyasal maddelerden kaynaklanır.


Bu anlamda Burhaniye Ticaret Odası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı olarak güvenilir gıda projesi ile yola çıkarak kuruluş çalışmalarını tamamlamış ve güvenilir gıda için başta zeytinyağı olmak üzere tüm gıda gruplarında analiz faaliyetlerini sayısını arttırarak devam etmektedir. Laboratuvar olarak güvenilir gıda için en önemli farkındalık ve kontrol aşamalarına katkıda bulunarak bu anlamlı günü geleceğe ışık tutması adına kutluyoruz.4 görüntüleme0 yorum

Commenti


bottom of page