top of page

Burhaniye Ticaret Odası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Bakanlık Kuruluş İznini Aldı.

Burhaniye Ticaret Odası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı Balıkesir ve Çanakkale illerinin birlikte oluşturduğu bölgenin önde gelen sektörü olan gıda alanında üreticilerin ve işletmelerin önemli bir ihtiyacını karşılamak için 2021 yılında kurulmuştur. Uzman kadrosu ve gelişmiş cihaz altyapısı ile bölgenin yüksek kaliteli gıda üretiminde üreticilere ve işletmelere yol gösterici önemli bir gıda laboratuvarı olma hedefi ile çalışımlarını yürütmektedir.

Bu kapsamda Burhaniye Ticaret Odası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı kuruluş izni için gerekli olan denetim süreçleri 01.06.2023 tarihi itibari ile tamamlamış olup, bakanlık tarafından Kuruluş İznini almaya hak kazanmıştır.

Kuruluş İzin Belgesini Burhaniye Ticaret Odası Yönetimine takdim etmek üzere 22 Haziran 2023 Perşembe günü Odamızda Balıkesir Tarım İl Müdürü Erkan ALKAN ve Gıda ve Yem Şube Müdürü Ayhan AYDINOL ile bir araya gelinmiştir.

Burhaniye Ticaret Odası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı hızlı ve güvenilir bilgiye kavuşmak isteyen tüm üretici ve işletmelere daha iyi hizmet vermek adına Akreditasyon çalışmalarına devam etmektedir.19 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page