top of page

Sofralık Zeytin Duyusal Analizi Eğitimi Odamızda Gerçekleşti.

Burhaniye Ticaret Odası ve Zeytinyağı Akademisi’nin organizasyonları ile 19– 20 Mart 2022 tarihlerinde Sofralık Zeytin Duyusal Analiz Eğitimi gerçekleşti.

Teorik eğitimlerin online olarak verildiği ilk günde, Zeytinyağı Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Tatlı iki günlük eğitimin içeriği ve sofralık zeytin tadımı ile ilgili genel bilgilerde bulundu.

Sabahki oturumda Dr. Şahnur Irmak Sofralık Zeytin İşleme Tekniklerine Genel Bir Bakış ve Gıdalarda Duyusal Analiz Teknikleri konularını hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı.

Öğleden sonra gerçekleşen oturumda ise Dr. Ferişte Öztürk Güngör Sofralık Zeytin Duyusal Analizi Temel Bilgileri konusun da katılımcıları bilgilendirmede bulundu.

Eğitimin ikinci gününde Dr. Şahnur Irmak tarafından Sofralık Zeytin Duyusal Analizi Konusunu ve uygulamayı esasları hakkında bilgilendirme yapıldı. Ardından doğru ve yanlış uygulamaların zeytin üzerindeki etkilerinin duyusal analiz yöntemiyle nasıl anlaşılması gerektiği konusunda katılımcılara bir tam gün boyunca bilgi verilerek sofralık zeytinin kalite kriterlerinin temel özellikleri anlatıldı.

Eğitim programının ardından Sertifika Töreni ve Kapanış bölümüne geçildi. iki gündür çetin bir uygulama sonuncunda bilgilerini revize eden katılımcılara Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYSEL, Zeytinyağı Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Abidin TATLI, Burhaniye Ticaret Odası Duyusal Analiz Panel Başkanı Dr. Dilşen OKTAY ERTEM, Zeytinyağı Akademisi Sofralık Zeytin Duyusal Analizi Eğitimleri Başkanı Dr. Şahnur IRMAK’ın katılımları ile Başarı Belgeleri verildi.17 görüntüleme0 yorum

留言


bottom of page