top of page
KİMASA

KİMYASAL ANALİZ LABORATUVARI

KİMYASAL ANALİZ LABORATUVARI

kalite.jpg

Gıda sektöründe fiziksel analizler dendiği zaman gıdaların rengi, kokusu ve tadı gibi özellikleri akla gelmektedir. Bu özellikler hem insan sağlığını riske atmakta, hem de gıdanın piyasadaki değerine  etki etmektedir. Çünkü bir gıda satın alınırken tüketicinin ilk gözüne çarpan dış görünüşüdür. 

Bir gıda tarladan tüketiciye ulaşana kadar bazı işlemlerden geçmektedir. Bu işlem basamaklarından en önemlisi depolama kısmıdır. Fiziksel analizler bu depolama şartlarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. Üretici bilincini artıran bu durum gıdanın kalitesini de artırmakta, tüketiciyi de memnun etmektedir.

Laboratuvarlarda gerçekleştirilen fiziksel analiz çalışmaları ile, bir yandan gıda maddelerinin insan sağlığı için zararlı olup olmadığı tespit edilirken, bir yandan da tüketim için uygun olup olmadığı belirlenmektedir.  

Laboratuvarlarımızda; Kalite kontrol çalışmaları, kalite değişiminin izlenmesi, raf ömrü çalışmaları ve proses iyileştirme gibi çalışmalar laboratuvar personelleri ile yapılmaktadır. Duyusal analizlerle ürünün raf ömrü, yabancı madde ile ürün güvenliğini, rutubet, kül vb. çalışmalarla ürün kalitesi belirlenmektedir. Ürünlere özel uygulamalar gerçekleştirerek doğru sonuçlar minimum sürede elde edilmektedir.

bottom of page