top of page

NUMUNE KABUL, HAZIRLAMA VE RAPORLAMA

NUMUNE KABUL, HAZIRLAMA VE RAPORLAMA

Laboratuvarımıza analiz talebi ile gelen numunelerin kabul edilmesi, izlenmesi ve raporlanması bu birimde hizmet vermekte olan personellerimiz tarafından özel bir yazılım kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Laboratuvara analiz talebi ile gelen numuneler uygun kaplarda, akmayacak şekilde, cam kap ise kırılmayacak şekilde ve içine konulduğu kaptan etkilenmeyecek bir ambalaj içerisinde getirilmelidir. Ambalaj üzerinde numuneyi tanımlayan isim veya kod numarası mutlaka bulunmalıdır.

Laboratuvarımıza gelen tüm numuneler için analiz talep formu eksiksiz bir şekilde doldurulmaktadır. Gerekli kontrolleri yapıldıktan sonra müşteri gizliliği ilkesi kapsamında kodlanarak sisteme kaydedilmektedir. Daha sonra numuneler zaman kaybedilmeksizin istenen analizler doğrultusunda yine gizlilik ve müşteri güvenliği ilkesi esas alınarak laboratuvar birimlerine yönlendirilerek analizi yapılmaktadır.

Analizler sonuçlandığı zaman, ilgili birimlerce yazılım sistemi üzerinden sonuçlar girilir, numune kabul ve raporlama birimi personeli tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra raporlama işlemi gerçekleşir. Analiz sorumluları, numune kabul ve raporlama birimi sorumlusu ve laboratuvar müdürü tarafından onaylandıktan sonra müşterinin isteği doğrultusunda e-mail / fax/ posta  ya da elden müşteriye ulaştırılması sağlanır.

638011947353574855.jpg
bottom of page